Nyhedsbrev SimonsPiger Januar 2016
Vi starter den 5. april med 9 huller
Når vi ser ud ad vinduet, virker det som om, der er længe til sæsonstart, men pludselig er det tid til, at vi igen mødes på banen – Juhuuu
Den 8. marts til opstartsmødet
ses vi forhåbentlig allerede – hvor i klubben det finder sted, kommer vi tilbage til, så snart dette er afklaret med A/S’et.
Nye medlemmer af SimonsPiger er meget velkomne,
og vi arbejder på et brev til dem, da dette er en af vores prioriteter i 2016.
Spilleplanen er ved at tage form,
og vi mangler bare et par justeringer i samarbejde med SGC’s bestyrelselse og A/S’et og ved opstartsmødet vil rammen for spilleplanen være klar.
Turneringsansvarlig fra bestyrelsen
på de enkelte tirsdage vil I få information om ved sæsonstart. Det betyder ikke, at vi nødvendigvis behøver være matchledere (har I lyst til at tage ansvaret en dag, så er det bare at sige til), men vi er den praktiske koordinator og eventuelt også sponsorkontakten, med mindre et medlem har taget dette på sig.
Allerede nu er der et par nye sponsorer på listen,
men har I idéer eller ønsker, så kontakt os gerne.
Vores nye mailadresse til bestyrelsen er: simonspiger@gmail.com
Vi vil løbende checke mailboxen for henvendelser, eller I kan skrive til os direkte, se mailadresser under info.
Næste bestyrelsesmøde er 8. febuar og idéer til sæsonen er fortsat meget velkomne. Send dem gerne til os senest den fredag 5. februar.
Mange hilsner
Bestyrelsen Simons Piger
Flere nyhedsbreve
Bliv medlem
Vi tager i glæde imod flere medlemmer, og ønsker du at blive medlem af Simons Piger, så klik på knappen herunder.
Ansøg nu